Кошик
37 відгуків
Велотренажери TACX і WAHOOСезон продовжується!

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

+380 (50) 214-03-03
+380 (68) 797-65-77
+380 (50) 400-96-88

Велотренування. Початок всіх початків.

Велотренування. Початок всіх початків.

Як тільки ви почали регулярні велотренування, важливо визначити інтенсивність, що відповідає вашому рівню фізичної працездатності.

Зазвичай не складно визначити ту швидкість їзди на велосипеді, яка вам підходить. Поширена помилка новачків - їхати надто швидко на початку тренування і сповільнювати темп в кінці, так як сили вже закінчується. Якщо таке твердження здається вам знайомим, необхідно уважно стежити за частотою серцевих скорочень у першій половині тренування. Правильне тренування для збільшення витривалості означає підтримування стабільної інтенсивності виконання вправ протягом всього тренування. До кінця тренування інтенсивність може навіть дещо зрости.

Якщо ви користувалися моніторингу серцевого ритму під час інших тренувань, визначте відповідний рівень частоти серцевих скорочень наступним чином: ЧСС під час їзди на велосипеді нижче ЧСС під час бігу приблизно на 10 ударів в хвилину, і на 15 ударів у хвилину нижче, ніж під час лижних гонок. Це пов'язано з тим, що у велосипедиста верхня частина тіла залишається нерухомою, тобто задіяно не так багато м'язів.

Завжди починайте тренування з 10-15 хвилинного розігріву на невеликій швидкості, дозволяючи тим самим тіла поступово підготуватися до більш інтенсивного тренінгу. Якщо ви добре себе відчуваю після розігріву, можна перейти до основної частини тренування. Новачок повинен прагнути до їзди в спокійному ритмі і уникати важких ділянок. Протягом всього тренування ви повинні підтримувати стабільну швидкість, а в кінці заняття ще повинні залишатися сили.

Не рекомендується тренування до тих пір, поки не впадете, оскільки ви тільки погіршите свою фізичну форму і витратите кілька днів на відновлення. Як тільки тренування закінчена, зменште темп протягом 10-15 хвилин для початку відновлення. Добре було б виконати вправи на розтяжку, тому що повторюються руху при їзді на велосипеді можуть швидко скоротити гнучкість м'язів.

На нерівних поверхнях, особливо при підйомі в гору, частота серцевих скорочень збільшиться, намагайтеся, щоб вона не вийшла за межі вашого аеробного порогу (момент, коли організм починає виробляти багато молочної кислоти). Якщо це відбувається, ви тренуєтеся дуже інтенсивно, перешкоджаючи оптимальному розвитку витривалості (витривалість має виключно важливе значення для велосипедиста).

Для тих, хто прийняв рішення поліпшити аеробну фізичну працездатність, рекомендуються тренування принаймні три рази в тиждень. Всі заняття не повинно обов'язково бути на велосипеді, припустимі і інші аеробні навантаження. Бігуни можуть замінити довгі пробіжки їздою на велосипеді. У даному випадку знижується тиск на ноги, хоча робота над витривалістю триває.

Плануючи розклад тренувань на тиждень, врахуйте, що для поліпшення фізичної форми дні напружених тренувань повинні чергуватися з днями більш легкої навантаження. Перевтомлена організм міцніше не стає.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner